Blog & News

Perfecta magazine

Sekrety młodej skóry inspirowane Azją…

Kilkustopniowa pielęgnacja inspirowana azjatyckimi rytuałami wciąż jest na topie. Stosując azjatyckie podejście do pielęgnacji skóry widzisz jak cera zmienia się na lepsze, staje się bardziej promienna i świeża, zyskuje młodszy wygląd. A to wszystko za zmianą drobnych, codziennych przyzwyczajeń pielęgnacyjnych.

Azjatki mają piękną cerę i nie jest to wyłącznie dzięki genom. Podczas gdy w Europie o skórze mówi się głównie w kontekście problemów i zmarszczek, kobiety w Azji skupiają się na tym, że lepiej dbać o skórę w taki sposób, aby im zapobiegać. Już od najmłodszych lat Azjatki uczą się rytuałów pielęgnacyjnych. Dbanie o skórę jest częścią filozofii życia, a także przyjemnością. „Świat zachodni uważa, że w dbaniu o cerę jest tyle przyjemności co w nitkowaniu zębów, że to tylko kolejny obowiązek, który trzeba odhaczyć na liście do zrobienia przed pójściem spać. W Azji dbanie o cerę to coś, z czego można czerpać przyjemność. To nie przejaw próżności, a inwestycja w dobre samopoczucie”, pisze Charlotte Cho w książce „Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji”.

10 minut tylko dla siebie

Mogłoby się wydawać, że dalekowschodnie rytuały zajmują dużo czasu, jednak wcale tak nie jest. Do wykonania podstawowych rytuałów pielęgnacyjnych potrzeba tylko 10 minut rano i wieczorem. Wszystko opiera się na systematycznym oczyszczaniu skóry, złuszczaniu, nawilżaniu i ochronie przed słońcem. Nie jest to nic nowego, ale sekret tkwi w odpowiedniej kolejności wykonywanych czynności i kosmetykach użytych do pielęgnacji. Ważną kwestią jest to, co nakładasz na twarz, a jeszcze ważniejszą, w jaki sposób to robisz. Pierwsza, podstawowa zasada polega na używaniu produktów, zaczynając od tych o najlżejszej konsystencji, a kończąc na tych o najcięższej, czyli lotion, esencja i/lub serum, na koniec krem. Nie bez znaczenia są też sposoby aplikacji produktów. Esencję należy delikatnie wklepać, podobnie jak krem pod oczy. Podczas wieczornej aplikacji kremu polecany jest masaż i oklepywanie twarzy. Warto również pamiętać o zasadzie 10 sekund. Polega ona na tym, że najkorzystniej nałożyć jest na skórę kosmetyk nawilżający jak najszybciej po wyjściu spod prysznica. Pozwala to zapobiegać się przesuszeniu skóry i zamknąć wilgoć wewnątrz naskórka. Zacznijmy jednak od początku. Oczyszczanie, podstawa pielęgnacji przeciwstarzeniowej Azjatki twierdzą, że właściwe oczyszczanie stanowi prewencję starzenia się skóry. W oryginalnej, dalekowschodniej sztuce pielęgnacji oczyszczanie jest dwuetapowe. Najpierw używa się produktu na bazie olejków, który rozpuszcza makijaż i brud. Emulsję czy mleczko należy nałożyć na skórę, a następnie delikatnie usunąć wacikiem. Potem dobrze jest sięgnąć jeszcze po produkt do mycia, który spłukujemy wodą. Taki proces sprawia, że cera jest idealnie czysta, a wszystkie kosmetyki nakładane w następnej kolejności działają skuteczniej. Proces oczyszczania raz lub dwa razy w tygodniu powinien być uzupełniony peelingiem.

Nawilżanie sekretem świetlistej cery

Koreanki lubią skórę, która jest idealnie nawilżona, niemalże wyglądająca na wilgotną. Skuteczne nawilżenie skóry pomaga zredukować widoczność zmarszczek i linii mimicznych. Odpowiednio nawodniona cera jest bardziej napięta i jędrna. Taki efekt można osiągnąć aplikując na skórę esencję lub lotion-primer. Następnie warto nałożyć serum dobrane odpowiednio do potrzeb skóry. Dopiero na koniec krem – lżejszy, dedykowany cerze tłustej i mieszanej, lub bardzie odżywczy dla skóry suchej. Pielęgnację poranną należy uzupełnić kremem z filtrem chroniącym przed promieniowaniem słonecznym. Wieczorem, kilka razy w tygodniu, przed zastosowaniem esencji, warto sięgnąć po maseczkę.  Warstwowe nakładanie kosmetyków sprawia, że skóra jest lepiej nawilżona, niż w przypadku zastosowania pojedynczego, nawet intensywnie nawilżającego kremu.

Azjatycka pielęgnacja w wersji polskiej

Perfecta stworzyła linię kosmetyków AZJAtica, bazującą na najlepszych składnikach pochodzących z Azji. Konsystencje produktów są wyjątkowo lekkie, co umożliwia ich warstwowe nakładanie i tworzy własny rytuał młodości niezależnie od wieku. Ryżowe mleczko-lotion AZJAtica można stosować na dwa sposoby, do oczyszczania twarzy za pomocą wacika lub nałożyć na twarz i spłukać wodą. Składniki znajdujące się w mleczku pobudzają produkcję kolagenu i poprawiają mikrokrążenie, więc już na etapie oczyszczania dbają o wygląd skóry. Podstawą azjatyckiej sztuki pielęgnacji jest nawilżanie, dlatego marka Perfecta przygotowała tu cały wachlarz produktów. Lotion-primer o ultralekkiej konsystencji, daje skórze natychmiastowe nawilżenie i orzeźwienie. Esencja, poza nawilżeniem, wygładza zmarszczki. Receptury obu tych produktów zawierają cenione w Azji składniki. Ekstrakt z owoców yuzu, wzmacnia barierę ochronną skóry, odbudowuje i wygładza nierówności naskórka. Matcha, ma silne  działanie antyoksydacyjne. W linii Azjatica znajdziemy także serum o działaniu nawilżającym, detoksykującym i redukującym zmarszczki. Zawiera ono wyciągi z Centella asiatica, czerwonych alg i żeń-szenia. Krem możesz wybrać w zależności od wieku i indywidualnych potrzeb skóry. Lekki krem na dzień i na noc posiada w kładzie roślinne ekstrakty, kwas hialuronowy o różnej wielkości cząsteczek i kompleks antipollution, tworzący na skórze delikatny film chroniący przed zanieczyszczeniami i smogiem. Krem do skóry 45+ wzbogacony jest o biofermenty otrzymywane w procesie fermentacji drożdży z kompleksem 5 minerałów. Działa na skórę jak bomba energetyczna oraz wzmacnia jej barierę ochronną. Dla silniejszego działania liftingującego stworzony został krem na dzień i na noc 55+. Zawiera popularne w Azji peptydy ryżowe o właściwościach odmładzających i spirulinę, która jest bogata w proteiny, aminokwasy, witaminy i minerały potrzebne do zachowania młodego wyglądu. Wyjątkowy jest również Krem do skóry 65+ o konsystencji „cream to oil” działający odżywczo i przywracający komfort mocno przesuszonej skórze. Zawartość żeń-szenia i alg sprawia, że krem ma działanie silnie regenerujące i wspiera odnowę komórek skóry. W linii Perfecta AZJAtica znajdziemy również kremy pod oczy i na powieki. Decydując się pielęgnację z linią Perfecta Azjatica zyskujesz poprawę wyglądu skóry z dnia na dzień.

Zobacz Produkty  z Linii