Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Ciąża bez rozstępów – czy to możliwe?

2022-09-16
 Ciąża bez rozstępów – czy to możliwe?

Skąd się biorą rozstępy w ciąży?

Rozstępy powstają na skutek zbyt gwałtownego i intensywnego rozciągania skóry, które prowadzi do uszkodzenia tkanki. W ciąży nie sposób zapobiec rozciąganiu skóry, zwłaszcza na brzuchu, a także często w okolicy piersi. Można jednak wzmacniać skórę, wspomagając elastyczność włókien kolagenowych, a także  zapewnić jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki takiemu działaniu zmniejsza się ryzyko pojawiania się rozstępów, choć warto pamiętać, że skłonność do ich powstawania jest dziedziczna, a więc zależna od genów. Wspomaganie funkcjonowania skóry z pewnością przyczyni się do lepszej jej kondycji i ograniczy powstawanie niechcianych rozstępów.

Jak zapobiegać powstawaniu rozstępów w ciąży?

Sposobem na zmniejszenie ryzyka pojawienia się rozstępów, jest stosowanie kosmetyków o odpowiednio opracowanych formułach, które zwiększają elastyczność skóry. Ich działanie wpływa na poprawę kondycji włókien kolagenowych oraz ich efektywniejszą regenerację. Dzięki temu wzrasta ich zdolność do rozciągania bez uszkodzeń tkanki. Takie kosmetyki wspomagają właściwości regeneracyjne skóry i dostarczają jej składniki odżywcze, skutecznie nawilżając skórę. 

Jakie kosmetyki przeciw rozstępom stosować w ciąży?

Wybierając kosmetyki przeciw rozstępom w ciąży, trzeba sięgać po formuły bezpieczne dla kobiety i maluszka. W Perfecta znajdziesz takie kosmetyki, jak linia Mommy Care, która jest wyjątkowo lekka, idealna dla kobiet ceniących subtelne formuły produktów o aktywnym działaniu. Wśród produktów tej serii jest chmurka-mus przeciw rozstępom, która działa otulająco, zapewniając skórze maksymalną ochronę przed rozstępami. Jej działanie uzupełnia balsam 4w1 o puszystej formule. Kosmetyki te wspierają naturalny mikrobiom skóry, a także mają działanie kojące i łagodzące. Aktywne działanie przeciw rozstępom zapewnia specjalny kompleks składników o wysokiej skuteczności działania. Nie musisz godzić się z obecnością rozstępów na skórze w czasie ciąży. Możesz im zapobiec lub zmniejszyć ich widoczność dzięki łagodnie, a jednocześnie skutecznie działającym kosmetykom dla kobiet w ciąży i młodych  mam i cieszyć się piękną skórą i macierzyństwem.

a

Polecane

pixel