Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Blog

Jak zadbać o skórę latem?

Lato to szczególnie wymagający czas dla skóry, która właśnie wtedy jeszcze bardziej niż zwykle narażona jest na przesuszenie. Niekorzystnie działa na nią słońce, które prowadzi do fotostarzenia, a nawet poważnych problemów skórnych. Wiatr, klimatyzacja – to tylko niektóre z wielu czynników, wpływających na skórę. Nie jesteś bezradna w starciu z nimi! Dowiedz się, jak zadbać o skórę twarzy latem, by zachować jej jędrność, miękkość, elastyczność i spowolnić procesy starzenia!

Czytaj więcej
Cera naczynkowa – jak ją chronić o każdej porze roku?

Cera naczynkowa to skóra wymagająca szczególnej pielęgnacji. Jest niezwykle wrażliwa i reaktywna. Wpływ na nią mają zarówno czynniki wewnętrzne, jak stres czy emocje, jak i te, działające z zewnątrz. Jak chronić skórę naczynkową przed tym wpływem i zabezpieczać ją przed oddziałującymi na nią czynnikami atmosferycznymi?

Czytaj więcej
Algi morskie w kosmetykach

Algi morskie wykorzystywane są w wielu kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Mają niezwykle odżywczy wpływ na skórę, dostarczając jej cennych składników, wspomagających naturalne procesy odnowy. Zapewniają jej komfort i opóźniają procesy starzenia, działając antyoksydacyjnie. Czemu jeszcze warto postawić na kosmetyki z algami morskimi?

Czytaj więcej
Czy zimą należy stosować SPF?

Świadomość konieczności stosowania kremów z filtrem latem i wiosną jest wysoka. Kobiety zdają sobie sprawę, że słońce wpływa na fotostarzenie się skóry. Niestety jesienią i zimą często rezygnuje się z kosmetyków do twarzy z filtrami SPF. Tymczasem warto je stosować o każdej porze roku. Dlaczego? 

Czytaj więcej
Właściwości lawendy w kosmetykach

Lawenda od dawna stosowana jest w kosmetyce, jako naturalny składnik pielęgnujący o wielu cennych dla skóry właściwościach. Ma działanie kojące, łagodzące, przyspiesza gojenie się ran. Jej aromaterapeutyczny wpływ dodatkowo uprzyjemnia każdą pielęgnację, przynosząc spokój, regenerację i odpoczynek. Czego jeszcze możesz spodziewać się po lawendzie w kosmetykach? 

Czytaj więcej
Peelingi cukrowe – poznaj zalety tych słodkich kosmetyków!

Złuszczanie martwego naskórka ciała jest bardzo ważne w pielęgnacji skóry. Pozwala odblokować ją i dotrzeć składnikom odżywczym w jej głąb. Jak to zrobić? Wykorzystaj słodką moc peelingów cukrowych, które dzięki swoim rozbudowanym składom dodatkowo pielęgnują, nawilżają, ujędrniają i chronią skórę. Dowiedz się, dlaczego warto sięgać po peelingi cukrowe i jakie ukryte moce tkwią w ich wnętrzach! 

Czytaj więcej
Zalety skarpetek złuszczających oraz ich przewaga nad pumeksem

Gładka, miękka skóra stóp to atrybut ich pięknego wyglądu. Choć stopy są nieustannie wystawiane na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, można cieszyć się ich gładkością dzięki kosmetykom, które nie tylko dbają o nawilżenie skóry, ale także złuszczają martwy naskórek. Skarpetki złuszczające są najłatwiejszym i jednocześnie bardzo skutecznym sposobem na zapewnienie stopom pięknego wyglądu. Czy są lepsze niż pumeks? 

Czytaj więcej
pixel