Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Czy zimą należy stosować SPF?

2024-01-15
Czy zimą należy stosować SPF?

Krem z filtrem zimą? Wspomaganie skóry naczynkowej i wrażliwej

Stosowanie kremów z filtrami latem wydaje się być oczywistością. Nowoczesne kremy do twarzy są odpowiednio lekkie, by nie obciążać skóry. Niektóre z nich można stosować nawet jako bazy pod makijaż, co jest świetnym rozwiązaniem dla wszystkich kobiet, które make-up noszą na co dzień. Jednak gdy nadchodzi jesień i zima, wiele kobiet rezygnuje z kremów z filtrami SPF. Wydają się one już niepotrzebne. Okazuje się, że często to błąd, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej i wymagającej szczególnej pielęgnacji. Przykładem takiej skóry jest cera naczynkowa. Jest ona bardzo reaktywna, podatna na podrażnienia, wywołane czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Stres, zła dieta, zmiana temperatury – jest wiele elementów, które wpływają na jej kondycję. Warto więc chronić taką skórę także zimą przed działaniem czynników zewnętrznych, wprowadzając odpowiednią dla niej pielęgnację. Przykładem takiego kremu jest krem intensywnie nawilżający i ochronny SPF 20 Perfecta Cera Naczynkowa. To kosmetyk z filtrami, ale także łagodzącą witaminą B12 i niacynamidem.

 

 

 

Zimowa pielęgnacja z retinolem, a filtry SPF

Zima to najlepszy czas na włączenie kuracji kosmetykami, zawierającym retinol. To składnik znany ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych, ujędrniających i regenerujących skórę. Jednocześnie zachodzi on w interakcje ze słońcem, dlatego podczas kuracji z retinolem zalecane jest stosowanie filtrów ochronnych. Właśnie dlatego kremy z retinolem lepiej stosować zimą. Nie oznacza to jednak, że można zrezygnować wtedy z ochrony przed promieniowaniem. Zimą w czasie kuracji retinolem też należy stosować filtry przeciwsłoneczne. Warto też pamiętać o zapewnieniu nawilżenia skóry, bo retinol może powodować przesuszenie. Dobry krem nawilżający z filtrami z powodzeniem zniweluje ryzyko powstawania takich niedogodności w czasie zimowej kuracji retinolem.

Jaki poziom zimowej ochrony wybrać?

Zimą nie musisz stosować kremów z najwyższym filtrem SPF 50 lub SPF 30. Słońce nie jest tak intensywne, dlatego też ochrona powinna być dopasowana do okoliczności. Jaki poziom zabezpieczenia wybrać? Optymalne są filtry SPF 20, które zapewniają wystarczającą ochronę. Raczej nie stosuj niższych filtrów, zwłaszcza w przypadku skóry wrażliwej czy w czasie kuracji retinolem. Choć zimą słońce nie jest tak intensywne, w słoneczne dni promieniowanie UV także oddziałuje dość mocno na skórę. Chroń swoją skórę przed promieniowaniem słonecznym przez cały rok, dobierając odpowiedni poziom ochrony, by zapewnić skórze maksimum korzyści i jak najlepsze warunki do odnowy i naturalnej regeneracji.

Polecane

pixel