Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Cera naczynkowa – jak ją chronić o każdej porze roku?

2024-02-16
Cera naczynkowa – jak ją chronić o każdej porze roku?

Jak rozpoznać cerę naczynkową?

Cera naczynkowa to skóra wyjątkowo wrażliwa na działanie otoczenia, ale nie tylko. Wpływ na jej kondycję ma to, co jesz, a nawet emocje. Nie bez wpływu na nią pozostają czynniki zewnętrzne – chłód i mróz, upał, wiatr, nagłe zmiany temperatur, zanieczyszczenie powietrza czy promienie słoneczne. Reakcją na ich działanie jest pojawienie się rumienia, pajączków, a więc pękanie naczynek, suchość, napięcie, uczucie pieczenia i bolesności. Bez odpowiedniej ochrony skóra naczynkowa szybciej się starzeje. Szczególna wrażliwość cery naczynkowej sprawia, że jej pielęgnacja wymaga dobrych kosmetyków, dopasowanych do jej potrzeb o każdej porze roku.

 

 

Czego potrzebuje cera naczynkowa w codziennej pielęgnacji?

By zapewnić komfort skórze naczynkowej, należy zadbać o ograniczenie negatywnego wpływu czynników zewnętrznych na jej kondycję. Nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza jeśli chodzi o warunki pogodowe, które intensywnie wpływają na cerę naczynkową. W codziennej pielęgnacji należy przede wszystkim zadbać o właściwe nawilżenie skóry i jej ochronę przed wysuszeniem oraz złagodzenie i ukojenie. Właściwe nawodnienie skóry umożliwia skuteczne przeprowadzanie naturalnych procesów odnowy, niweluje napięcie i bolesność. Dodatkowym wsparciem powinna być ochrona przed przesuszeniem w postaci wzmocnienia działania warstwy hydrolipidowej. Chroni ona skórę przed utratą nawodnienia oraz nadmiernym, negatywnym wpływem innych czynników zewnętrznych. Nie bez znaczenia jest też ukojenie i złagodzenia reaktywności skóry. Można to uzyskać, stosując kosmetyki, zawierające substancje łagodzące, jak ekstrakt z arniki czy witamina B12.

Czynniki niekorzystnie oddziałujące na cerę naczynkową

Na cerę naczynkową negatywnie oddziałuje wiele czynników, zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Do tych ostatnich należy zła dieta, bogata w produkty wysoko przetworzone, ale także używki. Problemy mogą powodować nawet ostre przyprawy. Reaktywność tego typu cery mogą wywołać też emocje – stres czy zdenerwowanie, dlatego w miarę możliwości warto ich unikać. Wśród czynników zewnętrznych, wpływających na cerę naczynkową, jest przede wszystkim działanie czynników atmosferycznych. Mróz, upał, wiatr, suche powietrze, nagłe zmiany temperatur podczas wchodzenia do pomieszczeń z zewnątrz, ale także zanieczyszczenie powietrza, czy działanie kaloryferów oraz promieniowanie słoneczne – wszystko to wpływa negatywnie na kondycję cery naczynkowej. Charakter tych czynników sprawia, że niemal niemożliwe jest ich unikanie. Warto więc, zamiast próbować ich unikać, przygotować skórę tak, by miały one jak najmniejszy wpływ na jej kondycję i w minimalnym stopniu na nią oddziaływały.

Jak dbać o cerę naczynkową latem i wiosną?

Choć może się wydawać, że wiosna i lato to przyjazne okresy dla skóry naczynkowej, niestety jest inaczej. W tym czasie największym problemem jest słońce. To właśnie promieniowanie słoneczne szkodzi skórze, bardzo łatwo powodując jej podrażnienie. Opalanie cery naczynkowej przynosi pogorszenie jej kondycji, zwłaszcza że zwykle nie opalasz skóry twarzy celowo. Wszak każdego dnia jest ona narażona na promieniowanie słoneczne, bez względu na to, czy jesteś na plaży, czy idziesz na spacer lub do pracy. Jak zatem chronić skórę przed jego działaniem? Warto stosować filtry przeciwsłoneczne w kosmetykach do pielęgnacji skóry twarzy. Najlepsze kremy do cery naczynkowej w swoim składzie zawierają takie filtry. Ich formulacje są na tyle lekkie, że można je stosować jako bazy pod makijaż, nie obciążając skóry. Bez względu na porę roku, warto też dbać o odpowiednie nawilżenie skóry.

Jak chronić cerę naczynkową zimą?

Zimą jest jeszcze więcej czynników zewnętrznych, które pogarszają kondycję skóry naczynkowej. W tym okresie także warto pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej, choć oczywiście ekspozycja na słońce zimą jest mniejsza. Niezwykle ważne zimą jest wsparcie działania warstwy hydrolipidowej. To naturalna bariera skóry, ograniczająca negatywny wpływ otoczenia. Uszkodzenie tej bariery jest bardzo łatwe, dlatego warto skupić się na jej dobrej kondycji, dostarczając lipidy, uzupełniające naturalne niedobory tej warstwy. Dzięki temu ograniczysz przeznaskórkową utratę wody pod wpływem czynników, pochodzących z otoczenia. Dzięki zachowaniu dobrostanu tej warstwy skóra naczynkowa jest lepiej nawilżona, dzięki czemu może się skuteczniej odbudowywać i jest mniej podatna na warunki atmosferyczne. Warto więc stosować kosmetyki, które zapewniają takie wsparcie i chronią tą delikatną skórę.

Kosmetyk must-have w pielęgnacji cery naczynkowej przez cały rok!

Choć może się wydawać, że pielęgnacja cery naczynkowej jest skomplikowana, istnieją kosmetyki, które zapewniają skórze całkowity komfort i zabezpieczają ją na wiele sposobów. Jaki produkt wybrać, by chronić delikatną skórę naczynkową zarówno latem, jak i zimą i zabezpieczać ją przez cały rok? Wybierz krem Perfecta Cera Naczynkowa! To intensywnie nawilżający krem ochronny, który zawiera filtry przeciwsłoneczne. Dzięki temu zapewnia skórze naczynkowej dokładnie to, czego potrzebuje. Krem pełen jest aktywnych składników aktywnych, takich, jak niacynamid, witamina B12, kwas hialuronowy, i ekstrakt z arniki. W składzie tego produktu jest też 5% witamina C Hydrokompleks, a więc połączenie witaminy C oraz humektantów. Dzięki takiemu składowi krem zapewnia skórze naczynkowej dokładnie to, czego potrzebuje – nawilżenia, łagodzenia, ochrony przeciwsłonecznej i wsparcia działania bariery hydrolipidowej. Choć cera naczynkowa bywa problematyczna, właściwie pielęgnowana, może być ukojona i zrównoważona, dzięki czemu także mniej reaktywna.

Polecane

pixel