Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Peelingi cukrowe – poznaj zalety tych słodkich kosmetyków!

2023-12-12
Peelingi cukrowe – poznaj zalety tych słodkich kosmetyków!

Dlaczego złuszczanie martwego naskórka jest ważne dla wyglądu skóry?

Naturalne procesy odbudowy skóry powodują powstawanie martwego naskórka. Usuwanie go ma istotny wpływ na wygląd i kondycję skóry. Dlaczego? Taki naskórek blokuje możliwość głębszego wnikania składnikom odżywczym, dostarczanym skórze wraz z kremami, balsamami czy masłami. Może powodować przy przesuszeniu skóry powstawanie suchych, widocznych zmian skórnych. Co więcej, usuwanie martwego naskórka niweluje nierówności w kolorycie skóry, powstałych z różnych przyczyn, na przykład w wyniku działania promieni słonecznych.

peeling ciała

 

 

Jak działają peelingi cukrowe, czyli ścierające działanie drobinek

Cukier jest chętnie wykorzystywany w kosmetykach złuszczających z wielu powodów. Przede wszystkim jest odpowiednio ostry, by usuwać martwy naskórek, a jednocześnie wystarczająco delikatny, by nadmiernie nie podrażniać skóry. Kryształki z optymalną mocą pozbywają się bariery martwego naskórka, a także same ścierają się podczas zabiegu. Nie powodują zabrudzeń, zapewniają przyjemność samego złuszczania oraz skuteczność działania. Niektóre z peelingów uzupełnione są dodatkowymi cząsteczkami wspomagającymi działanie cukru, jak na przykład proszek z łupin kokosa. Takie działanie kryształków i drobinek łupin jest niezwykle skuteczne.

Dodatkowe składniki aktywne w peelingach cukrowych

Najlepsze peelingi cukrowe to nie tylko kosmetyki złuszczające, ale także pielęgnujące skórę i troszczące się o jej doskonałą kondycję już na tym etapie. W peelingach cukrowych znajdziesz naturalne oleje roślinne, ale także ekstrakty czy kombuchę, jak w przypadku peelingów cukrowych z serii Perfecta Bubble Tea. Zadaniem tych składników jest nawilżenie, odżywienie i poprawienie kondycji skóry. Złuszczanie jest zabiegiem dość podrażniającym skórę, dlatego obecność substancji wspierających jej naturalne funkcjonowanie jest bardzo pożądana. Warto więc wybierać takie kosmetyki, które pełne są składników wspierających skórę i poprawiających jej wygląd. Dzięki nim już na etapie złuszczania wpływasz na kondycję i funkcjonowanie skóry. Najlepsze peelingi mają piękne kompozycje zapachowe, które nie tylko uprzyjemniają cały rytuał, ale także działają aromaterapeutycznie – koją, zmniejszają stres i napięcie, energetyzują

Jaki peeling cukrowy wybrać?

To nie wszystko jedno, jaki peeling cukrowy wybierzesz! Szukając odpowiedniego kosmetyku dla siebie, sprawdź, co może jeszcze poza złuszczaniem martwego naskórka. Tu warto wspomnieć o peelingach cukrowych linii Bubble Tea. To kosmetyki inspirowane popularną bąbelkową herbatą, które mają z nią wiele wspólnego! Peelingi tej serii oparte są na działaniu kryształków cukru i rozdrobnionych łupin kokosa, by jeszcze skuteczniej eksfoliować. Ich działanie zostało dodatkowo wzbogacone składnikami pielęgnującymi, dzięki czemu możesz wybrać kosmetyk, dopasowany do potrzeb swojej skóry:

  • cukrowy peeling do ciała Wild Cherry + Zielona Herbata, który znakomicie nawilża i wygładza skórę, natychmiast przywracając jej piękniejszy wygląd;
  • cukrowy peeling do ciała Exotic Fruits + Herbata Kombucha, który zapewnia porządne ujędrnienie i wpływa na zmniejszenie cellulitu.

Oba kosmetyki pozostawiają na skórze olejkowy film nawilżający, cudownie wspierający kondycję oraz wygląd skóry. Wybieraj takie peelingi, które odpowiadają potrzebom Twojej skóry, by maksymalnie na nią oddziaływać.

Jak stosować peelingi cukrowe, czyli słodkie, domowe rytuały SPA

Nowoczesne peelingi cukrowe o bogatych składach mają za zadanie nie tylko dbać o ciało, ale także o ducha. Chodzi o to, by pielęgnacja kojarzyła się z przyjemnością, a nie kolejnym obowiązkiem. To dlatego najlepsze peelingi mają zachęcające formulacje i zniewalające zapachy, które działają aromaterapeutycznie, kojąc zmysły i łagodząc napięcia. A dlaczego to ważne, by peeling zapewniał przyjemność? Jego działanie jest najskuteczniejsze, gdy zabieg jest przeprowadzany regularnie. Dzięki temu naskórek jest ścierany na bieżąco i nie gromadzi się nadmiernie na skórze. Jak często trzeba złuszczać skórę? Optymalnie 1-2 razy w tygodniu. Kosmetyk należy aplikować zawsze na oczyszczoną skórę i wmasowywać przez kilka minut, pozwalając drobinkom ścierającym na skuteczne działanie. Taki masaż skóry dodatkowo oddziałuje na poprawę mikrokrążenia, co sprawia, że skóra jest lepiej odżywiona od wewnątrz.

Peeling cukrowy i co dalej?

Choć najlepsze peelingi cukrowe zapewniają nawilżenie skóry, warto pamiętać o regularnym jego dostarczaniu, wraz ze składnikami odżywiającymi i wspierającymi regenerację. Gdzie je znaleźć? Oczywiście w balsamach i masłach do ciała - na przykład Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Exotic Fruits i Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Passion Fruits! Warto stosować kosmetyki z tych samych serii, by maksymalnie oddziaływać na skórę. Masła do ciała są kosmetykami o nieco gęstszej formulacji. Idealnie nadają się do stosowania wieczorem przed nocną regeneracją. Balsamy mają nieco lżejszą formułę, co nie znaczy, że gorszy skład. Możesz wybrać dowolny kosmetyk po peelingu oraz do stosowania na co dzień. Najważniejsze, by uzupełniał on potrzeby skóry i był przyjemny w użytkowaniu. Wszak powinien być aplikowany codziennie, dlatego jego formulacja i działanie muszą być komfortowe. Poznaj peelingi cukrowe i odkryj ich złuszczającą siłę i delikatność, ukrytą w formułach pielęgnacyjnych i sprawdź, jak miękka, gładka i jędrna może być Twoja skóra!

Polecane

Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Passion Fruits

Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Passion Fruits

24,90 zł brutto
8,30 zł / 100ml brutto
Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Exotic Fruits

Perfecta Bubble Tea Masło do ciała Exotic Fruits

24,90 zł brutto
8,30 zł / 100ml brutto
pixel