Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Zalety skarpetek złuszczających oraz ich przewaga nad pumeksem

2023-12-11
Zalety skarpetek złuszczających oraz ich przewaga nad pumeksem

Dlaczego złuszczanie jest takie ważne?

Naturalne procesy regeneracji skóry sprawiają, że każdego dnia pojawiają się martwe komórki, które pozostają na jej powierzchni i z czasem w naturalny sposób są usuwane. Chcąc jednak zachować piękno i miękkość skóry, warto te procesy wspomóc. Usuwając martwy naskórek ze stóp, pozbywasz się niechcianych zgrubień i białych, suchych obszarów, które nie wyglądają ładnie. Co więcej, ich obecność blokuje dostęp składnikom aktywnym do głębszych warstw naskórka, gdzie mogłyby oddziaływać skuteczniej. Ich usunięcie sprawia, że codzienna pielęgnacja staje się skuteczniejsza, a zachowanie miękkości i gładkości skóry nie jest uciążliwe.

 

piękne stopy
Czego potrzebuje skóra stóp, by zachować miękkość?

Skóra jest organem, który chroni organizm przed wpływem czynników zewnętrznych. Jednocześnie sama ulega ich działaniu, stając się sucha czy podrażniona. W przypadku skóry stóp zwykle problemem jest właśnie przesuszenie i gromadzenie się martwego naskórka. Chcąc wesprzeć naturalne procesy skóry, warto zadbać przede wszystkim o jej nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu skóra może się skuteczniej regenerować i wyglądać świeżo. Czy bez pielęgnacji skóra sobie nie poradzi? Oczywiście będzie pełnić swoje funkcje, jednak jej kondycja i wygląd będą dalekie od oczekiwanego, dlatego, jeśli chcesz mieć miękką, gładką i piękną skórę stóp, zadbaj o nią, dostarczając jej nawilżenia i odżywienia, które znajdziesz w kremach oraz balsamach. Dodatkowo niezbędne jest działanie złuszczające, usuwające martwy naskórek. W tej roli skarpetki złuszczające są niezastąpione.

Skarpetki złuszczające – jak to działa?

Eksfoliację, czyli złuszczenie martwego naskórka, można wykonać kilkoma sposobami. Najwygodniejszym z nich jest użycie skarpetek złuszczających. Nie wymaga to żadnego wysiłku. Przeciwnie, możesz z tego zabiegu zrobić przyjemny rytuał SPA, łącząc go z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Wszak użycie skarpetek złuszczających „uziemia” na kilkadziesiąt minut, w czasie których możesz oglądnąć serial, poczytać książkę czy się zdrzemnąć, pozwalając składnikom aktywnym na działanie. A jak to się dzieje, że kosmetyk złuszcza skórę? W składzie preparatu, którym nasączone są skarpetki złuszczające, znajduje się znajduje się mocznik, kwas mlekowy czy kwas glikolowy, które w odpowiednich stężeniach, rozpuszczają martwy naskórek. Jest to działanie zupełnie bezbolesne i niezwykle skuteczne. Składniki te odsłaniają w ten sposób młodsze warstwy naskórka, a jednocześnie przyczyniają się do skuteczniejszej regeneracji skóry. Zapewniają jej jednocześnie nawilżenie i odżywienie. Dzięki temu stopy wyglądają zawsze świeżo i pięknie.

Zalety skarpetek złuszczających

Domowe zabiegi związane z dbałością o stopy nie muszą być uciążliwe i męczące. Skarpetki złuszczające są produktem, który podbił serca wielu kobiet nie tylko ze względu na swoją skuteczność, ale także na łatwość użycia. Unikasz męczącego mechanicznego zdzierania martwego naskórka, a jedynym, co musisz zrobić, jest założenie skarpetek i pozwolenie im na działanie. Skarpetki złuszczające mają więc mnóstwo zalet:

  • są łatwe w użyciu,
  • zapewniają wysoką skuteczność,
  • doskonale złuszczają martwy naskórek,
  • zawierają bezpieczne składniki,
  • utrzymują stopy w pięknym stanie,
  • nie wymagają skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych,
  • działają nawilżająco i zmiękczająco,
  • zawierają składniki pielęgnujące.

Największą jednak zaletą skarpetek złuszczających jest skuteczność połączona z wyjątkową łatwością użycia. To produkt, który z powodzeniem zastępuje zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych, zapewniając efekt gładkich, pięknych stóp.

A może jednak pumeks?

Pumeks jest tradycyjnym sposobem na pozbywanie się martwego naskórka. Może być naturalny lub syntetyczny. Choć efekt jego działania jest podobny, sposób oddziaływania na skórę zupełnie inny. Pumeks mechanicznie ściera martwy naskórek. Wymaga sporo pracy i samozaparcia, by usunąć wszelkie zgrubienia. Podobnie, jak pumeks działają inne akcesoria ścierające, jak pilniki elektryczne czy tarki. Ich działanie nie jest jednak tak efektywne, jak wpływ skarpetek złuszczających. Co więcej, użycie ich wymaga dużego zaangażowania i czasu. Skarpetki złuszczające są z pewnością wygodniejszym wyborem o lepszej skuteczności. Jednocześnie wpływają one kompleksowo na skórę, nie tylko ją złuszczając, ale jednocześnie zmiękczając i nawilżając.

Jakie skarpetki do stóp wybrać?

Na rynku dostępne są różnorodne skarpetki złuszczające, przeznaczone do pielęgnacji stóp. Wśród nich są kosmetyki o multifunkcyjnym działaniu, które złuszczają i pielęgnują skórę. Takie są właśnie kosmetyki złuszczające Perfecta! Wiele z nich składa się z peelingu złuszczającego i pielęgnacyjnej maseczki, kondycjonującej skórę i zapewniającej piękny wygląd stóp od razu po zabiegu! Możesz wybrać między innymi:

Wybierz skarpetki złuszczające, dopasowane do swoich potrzeb, zwracając uwagę na ich skład i dodatkowe działanie, by dopasować kosmetyki te do swoich potrzeb. Alternatywą dla skarpetek złuszczających jest Perfecta Zabieg Wygładzający z peelingiem, który zapewni pełną pielęgnację. Skarpetki złuszczające to prosty sposób na utrzymanie gładkości stóp bez uciążliwości, jaką powoduje pumeks. To łatwy i przyjemny zabieg, którego efekty Cię zaskoczą.

Polecane

Perfecta Pharmacy – Skarpetki złuszczające

Perfecta Pharmacy – Skarpetki złuszczające

19,90 zł brutto
1 990,00 zł / 100ml brutto
Perfecta Pharmacy Skarpetki regenerujące

Perfecta Pharmacy Skarpetki regenerujące

19,90 zł brutto
1 990,00 zł / 100ml brutto
pixel