Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Znaczenie odpowiedniej higieny intymnej

2022-12-09
 Znaczenie odpowiedniej higieny intymnej

Żel pod prysznic, szampon – to kosmetyki, które pewnie zawsze masz pod ręką. A czy na półce w Twojej łazience znalazło się miejsce dla produktów do higieny intymnej? Podpowiadamy, które z nich wybrać i jak dbać o higienę intymną.

Jak dbać o higienę intymną? Poznaj najważniejsze zasady!

Kobiety są szczególnie narażone na zmiany pH oraz mikrobioty miejsc intymnych, a tym samym na rozwój infekcji. Dlatego każdego dnia powinnaś pamiętać o przestrzeganiu zasad higieny intymnej, czyli:N BEAUTY marki Perfecta to propozycja dla Ciebie! Żele do higieny intymnej z tej linii sprawią, że będziesz czuć się komfortowo, a bariera ochronna skóry będzie mocna jak nigdy dotąd. 

  1. Myciu okolic intymnych 2 razy dziennie.
  2. Unikaniu gąbek, szczotek itp. do mycia miejsc intymnych – mogą być siedliskiem bakterii.
  3. Dokładnym osuszeniu miejsc intymnych po myciu.
  4. Używaniu letniej wody do mycia okolic intymnych.

Aby zadbać o odpowiednie pH i mikrobiotę miejsc intymnych, a tym samym uchronić się przed infekcjami, pomocny będzie żel do higieny intymnej. Polecamy Ci 3 wyjątkowe produkty z linii Me&My CLEAN BEAUTY stworzone z myślą o Twoim komforcie i zdrowiu. 

Żel do higieny intymnej z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zawarty w żelu pomaga zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia okolic intymnych, dzięki czemu daje Ci poczucie komfortu każdego dnia. A to nie wszystko, bo w składzie produktu znajdziesz również naturalny prebiotyk pozyskiwany z cykorii oraz kwas mlekowy. 

Takie połączenie sprawia, że naturalny żel do higieny intymnej z linii Me&My CLEAN BEAUTY poprawia naturalne funkcje obronne skóry, a także dba o odpowiedni poziom pH i nawilżenia miejsc intymnych.

Żel do higieny intymnej z D-pantenolem

Poza kwasem mlekowym, czy naturalnym prebiotykiem z korzenia cykorii pojawia się w nim D-pantenol. Jest to składnik, który oprócz tego, że wykazuje właściwości nawilżające, łagodzi podrażnienia skóry i działa kojąco.

A to oznacza, że żel do higieny intymnej z linii Me&My CLEAN BEAUTY idealnie nadaje się do pielęgnacji wrażliwych miejsc intymnych. Możesz stosować go na co dzień. Składniki, które pomagają zadbać o prawidłowe pH i mikrobiotę, a jednocześnie łagodzą podrażnienia i działają kojąco, sprawiają, że jest to żel polecany również do higieny intymnej w czasie infekcji.

Żel do higieny intymnej z organicznym aloesem

Jednym z wyjątkowych produktów z linii Me&My CLEAN BEAUTY jest również żel do higieny intymnej, który oprócz naturalnego prebiotyku pozyskiwanego z cykorii oraz kwasu mlekowego, zawiera aloes organiczny.

Dzięki temu ma niezwykłe właściwości nawilżające oraz kojące. Pomaga pozbyć się uczucia suchości, łagodzi podrażnienia i chroni miejsca intymne przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. 

Jeśli szukasz kosmetyków do higieny intymnej o wegańskiej i unikalnej formule, linia Me&My CLEAN BEAUTY marki Perfecta to propozycja dla Ciebie! Żele do higieny intymnej z tej linii sprawią, że będziesz czuć się komfortowo, a bariera ochronna skóry będzie mocna jak nigdy dotąd. 

Polecane

pixel