Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Jak dbać o usta w lecie?

2023-08-10
Jak dbać o usta w lecie?

Dlaczego latem warto szczególnie zatroszczyć się o usta?

Usta, w przeciwieństwie do innych części ciała, są nieustannie narażone na działanie wielu czynników. Pogoda, a więc wiatr, słońce, wysokie temperatury, ale także ostre jedzenie czy klimatyzacja mają wpływ na dobrostan i ich kondycję. Latem, gdy więcej przebywamy na słońcu, usta są narażone na przesuszenie, związane z suchym powietrzem klimatyzowanych pomieszczeń czy samochodów. Bez odpowiedniej pielęgnacji i ochrony łatwo się przesuszają, stają się spierzchnięte, piekące, bolesne i podatne na pękanie. Dobre nawilżenie to podstawa ich pielęgnacji, ale to nie wszystko.Nawilżenie ust - ważny element pielęgnacji

Latem należy pamiętać, jak ważna jest ochrona twarzy przed promieniowaniem słonecznym, które może prowadzić do poparzeń słonecznych i poważnych chorób skóry. Jak chronić usta przed niekorzystnym działaniem nie tylko słońca, ale także wiatru? Tu najważniejsze jest nawilżenie. Składniki nawilżające w kosmetykach do ust wspomagają naturalne procesy odbudowy sprawiając, że usta mogą się skuteczniej regenerować. Dostarczając ustom nawilżenia dbasz też o ich lepszy wygląd. Odpowiednio pielęgnowana skóra ust wygląda młodzieńczo i świeżo przez dłuższy czas, zachowując jędrność i elastyczność. To więc także działanie przeciwstarzeniowe.

Balsam do ust – fundament ich dobrej kondycji

Latem nawilżanie i odżywianie są ważnymi elementami pielęgnacji. Dzięki działaniu balsamów usta mogą się skuteczniej regenerować, gdyż nawilżenie jest ważne w przebiegu wielu procesów naprawczych. Niewątpliwą zaletą balsamów jest łatwość ich zastosowania. Balsamy Perfecta dostępne są w formie sztyftu lub tubki, umożliwiających bezpośrednią aplikację na usta, bez konieczności dotykania produktu. To sprawia, że kosmetyk można nałożyć w każdych okolicznościach, dostarczając ustom nawilżenia i odżywienie, gdziekolwiek jesteśmy. W składach balsamów znajdują się cenne dla ust składniki, często pochodzące z natury. Są to zwykle ekstrakty i oleje roślinne, także w formie maseł, które nawilżają, odżywiają i chronią skórę przed utratą nawilżenia. Dzięki ich działaniu usta są miękkie, jędrne, elastyczne i młodzieńczo świeże.

Jak przywrócić suchym, spierzchniętym ustom piękny wygląd?

Bywa, że zaniedbania pielęgnacyjne czy intensywny wpływ czynników zewnętrznych znacząco pogorszyły wygląd ust. Co robić w takim przypadku? Przede wszystkim zaopatrzyć się w dobry kosmetyk o działaniu regeneracyjnym. Przykładem takiego superregeneracyjnego kosmetyku jest serum Nawilżenie & wypełnienie. W jego składzie oprócz substancji intensywnie nawilżających jest bakuchiol, nazywany roślinnym retinolem. Zapewnia on wygładzenie zmarszczek, opóźniając widoczne efekty starzenia się skóry. Zawiera olejek z pestek arbuza, który działa odżywczo, a jednocześnie wspiera ochronę ust przed wysuszeniem, które jest głównym czynnikiem pogarszającym ich kondycję. Regularne stosowanie tego typu kosmetyków zapewnia działanie liftingujące i odmładzające, utrzymując doskonałą kondycję ust na długi czas. Warto przy tym pamiętać, że systematyczność jest ważnym elementem dbałości o usta. Codziennie są one narażone na działanie wielu czynników, dlatego też codziennie należy wspierać ich kondycję i ochronę.

Czego unikać w pielęgnacji ust?

Do ust warto stosować kosmetyki przeznaczone do ich pielęgnacji. Nie zawsze krem do twarzy, który stosujemy na co dzień, będzie odpowiedni także do ust. Znacznie lepiej wykorzystywać balsamy, które mają tak skomponowane formuły, by zapewnić ustom nawilżenie i ochronę przed przesuszeniem, a także wygładzenie i jędrność. Jeśli do makijażu wykorzystujemy pomadki koloryzujące, warto zainteresować się ich składem. Nie wszystkie kosmetyki tego typu działają pielęgnująco. Niektóre z nich mogą nawet wysuszać wargi. Czasem lepiej sięgnąć po błyszczyki z kompleksem pielęgnującym, a jeśli jesteśmy przywiązane do ulubionego koloru i nie chcemy zmieniać pomadki, warto jako bazę pod nią stosować balsam do ust, by zapewnić sobie nawilżenie i ochronę. Latem warto szczególnie zadbać o usta – ich dobrą kondycję i wygląd. Wbrew pozorom nie jest to trudne z dobrymi kosmetykami o działaniu wygładzającym i nawilżającym.

Polecane

pixel