Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Depilacja twarzy woskiem – zalety

2022-12-09
Depilacja twarzy woskiem – zalety

Niechciane włoski na twarzy to problem wielu kobiet. Pozbycie się ich bywa kłopotliwe, tym bardziej, że włoski te odrastają tak samo intensywnie, jak inne włoski na całym ciele. Sposobem na ich skuteczne pozbycie się jest depilacja woskiem. Warto jednak pamiętać, że skóra twarzy jest miejscem wrażliwym, więc dobór odpowiedniego kosmetyku jest koniecznością, by nie wywołać podrażnień.

 

 

Dlaczego warto sięgnąć po wosk do depilacji twarzy?

Dziś z łatwością kupisz różnorodne produkty do depilacji twarzy. Wosk jest jednym z nich. Jego przewaga nad innymi kosmetykami polega przede wszystkim na trwałości, jaką daje zabieg z jego użyciem. Dzięki niemu możesz cieszyć się gładkością nawet przez 4 tygodnie! To znacznie dłużej niż w przypadku innych kosmetyków do depilacji twarzy. Wosk zapewnia też precyzyjną depilację. Usuwa już nawet 2 mm włoski, zapewniając cudowną gładkość. Niewątpliwą zaletą stosowania wosku do twarzy jest też komfort użycia. Wygodny kosmetyk umieszczony jest w plastrach. Najlepsze produkty nie wymagają nawet ich rozgrzewania i są gotowe do natychmiastowej aplikacji. 

Jaki kosmetyk wybrać?

Sięgając po wosk do depilacji twarzy, warto pamiętać, że skóra na tym obszarze jest delikatna i wymaga szczególnej ochrony. Użycie zwykłych plastrów do ciała z woskiem może powodować poważne podrażnienia. W kosmetykach tych stosuje się także składniki o działaniu kojącym i łagodzącym. Wśród produktów Perfecta znajdziesz delikatnie, a jednocześnie skutecznie działające plastry z woskiem, które usuwają nawet krótkie włoski, a dodatkowo zawierają substancje łagodzące.  To Epilady – wosk do depilacji twarzy i miejsc wrażliwych, który zawiera także chusteczki oczyszczające skórę po zabiegu. Nasączone są one, znanym ze swoich właściwości łagodzących i kojących, aloesem oraz oliwką, ułatwiającą delikatne usunięcie resztek wosku, bez konieczności pocierania, co mogłoby podrażniać skórę.

Nie zapominaj o pielęgnacji po depilacji

Skóra po depilacji jest wrażliwa i może być lekko podrażniona, dlatego warto pamiętać o regularnej pielęgnacji. Możesz stosować kosmetyki nawilżające, jak krem czy serum, które dodatkowo zawierają substancje o działaniu kojącym i łagodzącym. Wiele kosmetyków w swoim składzie ma takie komponenty, które zmniejszają podrażnienia i regenerują skórę.Stosując wosk do depilacji twarzy, osłabiasz włoski, co jest pożądane, gdyż za każdym razem odrastają one słabsze, a czas pomiędzy kolejnymi depilacjami się wydłuża. To jeden z najwygodniejszych i najbardziej skutecznych sposobów na pozbycie się włosków na twarzy.

pixel