Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Dlaczego warto stosować płatki pod oczy?

2022-12-01
Dlaczego warto stosować płatki pod oczy?

Skóra okolic oczu jest niczym urodowy papierek lakmusowy. Jej delikatna struktura zdradza zmęczenie, stres, a także zaniedbania pielęgnacyjne. Eye patches – płatki pod oczy – są sposobem na utrzymanie jej w dobrej kondycji i przywrócenie twarzy młodzieńczego wyglądu.


Kiedy warto stosować płatki pod oczy?

Choć może się wydawać, że kosmetyki do pielęgnacji twarzy, jak krem czy serum są wystarczające także dla skóry okolic oczu, okazuje się, że tak nie jest. To obszar wyjątkowo wrażliwy i zdradzający oznaki starzenia się skóry oraz zmęczenie czy stres. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Wymaga więc nieco odmiennej pielęgnacji, poprawiającej jej jędrność i elastyczność, a jednocześnie działającej kojąco, łagodząco i przeciwobrzękowo, by zniwelować widoczność cieni czy opuchlizny. Kiedy zatem warto stosować eye patches? Płatki pod oczy warto używać, kiedy chcesz przeciwdziałać efektom starzenia się skóry, przywrócić jej młodzieńczy wygląd oraz zmniejszyć widoczne objawy zmęczenia w postaci sińców, zmęczonej skóry czy obrzęków.

Jak działają płatki pod oczy?

Płatki pod oczy mają różnorodne działanie, wpływając na konkretny problem skórny, a jednocześnie całościowo ją pielęgnując. Wybierając je, zastanów się, czego oczekujesz. Płatki pod oczy:

Możesz więc wybrać płatki, które przeciwdziałają problemom, z którymi boryka się Twoja skóra i przywrócić twarzy rozświetlenie, blask oraz młodzieńczy, wypoczęty wygląd.

Płatki, a może krem pod oczy?

Wśród kosmetyków do pielęgnacji skóry okolic oczu popularnością cieszą się kremy. Mają one działanie podobne do płatków. Często ich skład zbliżony jest do substancji, którymi są nasączone. Który z kosmetyków zatem wybrać? Płatki pod oczy są pielęgnacją w koreańskim stylu. Ich obecność ogranicza migrację składników o płynnej konsystencji, dłużej utrzymując ich kontakt ze skórą. Co więcej, płatki wpływają na zwiększenie ciepłoty skóry, co poprawia absorpcję składników w nich zawartych. Dzięki temu intensywniej oddziałują one na skórę.Objawy starzenia się skóry widoczne są najpierw właśnie w okolicach oczu, dlatego warto przeciwdziałać im jak najwcześniej, wzmacniając jej nawilżenie i kojąc ją. Dzięki temu będziesz wyglądała młodziej przez dłuższy czas, a twarz będzie wypoczęta i pozbawiona oznak zmęczenia w postaci worków i cieni pod oczami. 

Polecane

pixel