Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Drobnoziarnisty, gruboziarnisty czy enzymatyczny – jaki peeling wybrać?

2022-12-07
Drobnoziarnisty, gruboziarnisty czy enzymatyczny – jaki peeling wybrać?

Złuszczanie martwego naskórka jest świetnym sposobem na odblokowanie skóry, oczyszczenie porów, wyrównanie kolorytu, wygładzenie i umożliwienie głębszego wniknięcia aktywnie działających składników w jej głąb. Jaki jednak peeling wybrać, by efekt był zadowalający? O co chodzi z tą ziarnistością peelingów i czym jest peeling enzymatyczny?

Jak działają peelingi mechaniczne – drobnoziarniste i gruboziarniste?

Działanie peelingów mechanicznych oparte jest na ścierniwie, czyli drobinkach złuszczających, które w wyniku pocierania skóry, usuwają martwy naskórek. Ścierniwo w peelingach mechanicznych jest zróżnicowane. Mogą być to łupinki migdałów, orzecha włoskiego, nasiona, ale także cukier, sól czy kawa.

Peelingi gruboziarniste zawierają ścierniwo, które jest nieco „grubsze”. To większe drobinki, takie jak cukier, kawa czy sól himalajska. Kosmetyki te przeznaczone są do złuszczania martwego naskórka z całego ciała, z pominięciem skóry twarzy. Ten obszar jest zbyt delikatny, by podrażniać go takim ścierniwem.

Jak działa peeling enzymatyczny?

Kosmetyki do złuszczania o działaniu enzymatycznym opierają się na działaniu naturalnych enzymów roślinnych, które mają zdolność do rozpuszczania martwego naskórka. Może być to na przykład enzym papai,. Taki peeling jest znacznie łagodniejszy dla skóry i może być stosowany zarówno do złuszczania skóry twarzy, jak i całego ciała. Warto pamiętać, że przed rozpoczęciem zabiegu eksfoliacji (złuszczania), skóra musi być dokładnie oczyszczona, a po zabiegu nawilżona, odżywiona i zregenerowana. W tym celu trzeba sięgnąć po preparaty do pielęgnacji, takie jak żele pod prysznic, balsamy czy mleczka do ciała.

Wybierz peeling dopasowany do swojej skóry!

Do złuszczania skóry twarzy możesz wybrać peelingi drobnoziarniste, gruboziarniste lub enzymatyczne. Peelingi oparte na ścierniwie są doskonałe do pielęgnacji skóry normalnej, mieszanej czy tłustej. Nie stosuj ich do skóry delikatnej, wrażliwej na podrażnienia, naczynkowej czy trądzikowej. Taki peeling może dodatkowo zaognić problem skóry. Takie rodzaje skóry wymagają delikatnego działania peelingu enzymatycznego, który jest dla nich znacznie łagodniejszy. Złuszczanie skóry to ważny zabieg, który poprawia jej wygląd, umożliwiając lepsze jej funkcjonowanie. Peeling usuwając blokadę, jaką stanowi martwy naskórek, umożliwia wchłonięcie składników aktywnych i skuteczniejsze ich działanie, a także oczyszczenie i zwężenie porów. To mnóstwo korzyści w jednym zabiegu. Wybierz peeling dopasowany do swoich potrzeb i obserwuj, jak piękna staje się Twoja skóra.

Polecane

pixel