Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Intensywne nawilżanie suchej skóry dłoni

2022-11-25
Intensywne nawilżanie suchej skóry dłoni
Dłonie to nasza wizytówka, która pełni istotną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia. Niestety utrzymanie ich w dobrej kondycji nie jest łatwe, ponieważ to właśnie one są jedną z części ciała najbardziej narażonych na oznaki upływu czasu, przesuszenie oraz podrażnienie. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej wielofunkcyjnych kosmetyków ułatwiających ich pielęgnację. Należą do nich m.in. nowe mydła Perfecta, które nie tylko myją, ale również nawilżają i odżywiają delikatną skórę rąk.

Delikatne oczyszczanie

Dłonie to obszar ciała, który nieustannie jest narażony na bezpośredni wpływ czynników zewnętrznych. To one służą nam do wykonywania codziennych czynności, są regularnie eksponowane na zmiany temperatur i wilgotności otoczenia, a także bardzo często mają kontakt z wysuszającymi mydłami i środkami czystości, a w ostatnim czasie także żelami i sprayami do dezynfekcji. Jednocześnie skóra dłoni jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia z powodu bardzo cienkiej tkanki podskórnej oraz dużą liczbę gruczołów potowych w połączeniu z niemal całkowitym brakiem gruczołów łojowych. Miejsce to jest więc pozbawione naturalnej warstwy ochronnej, chroniącej je przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz utratą wilgoci z naskórka.

Jak pielęgnować skórę dłoni?

Najważniejszym czynnikiem decydującym o skuteczności pielęgnacji rąk jest systematyczność. W tym przypadku świetnie sprawdza się stare powiedzenie: „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Regularne dbanie o nawilżanie i ochronę skóry dłoni jest w stanie ochronić nas przed licznymi problemami, takimi jak zaczerwienienie, łuszczenie się, ból czy przesuszenie. Na co dzień najlepiej unikać bardzo silnych detergentów podrażniających skórę rąk. Oczywiście podczas pandemii to zadanie jest utrudnione, jednak w domowym zaciszu warto zrezygnować z agresywnych mydeł, zaś prace domowe wymagające używania silnych środków chemicznych należy wykonywać w rękawiczkach ochronnych. Bardzo dobrym nawykiem jest używanie kremu nawilżającego po każdym myciu dłoni. Najlepiej umieścić tubkę na umywalce, by zawsze o tym pamiętać. Warto przy tym dodać, że zimą nie sprawdzą się kosmetyki na bazie wody – przed wyjściem na mróz należy stosować wyłącznie tłuste kremy ochronne.

Pielęgnujące mydła Perfecta – mydło i krem w jednym produkcie

Oczywiście teoria nie zawsze pokrywa się z praktyką i choć wiemy, że aplikacja kremu do rąk po każdym myciu daje pozytywne efekty, to nie zawsze mamy czas i ochotę, by stosować się do tej porady. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów wielofunkcyjnych, które pozwalają zamienić kilkuetapowe rytuały pielęgnacyjne na proste, pojedyncze zabiegi dające równie dobre rezultaty. Do takich kosmetyków należą nowe mydła Perfecta, które łączą w sobie funkcję oczyszczającą oraz pielęgnującą. Perfecta Me & My Pure Beauty Pielęgnujące mydło w płynie Mango oraz Perfecta Me & My Pure Beauty Pielęgnujące mydło w płynie Oliwka mają wegańskie receptury oparte na naturalnych składnikach aktywnych. Nie tylko bardzo skutecznie odświeżają skórę dłoni, roztaczając bardzo przyjemny zapach, ale także wspierają naturalny mikrobiom skóry, poprawiają jej funkcje ochronne, nawilżają i zapobiegają odparowywaniu wody. Dzieje się tak m.in. dzięki zawartości prebiotyku microbiom care oraz gliceryny znanej ze swoich właściwości regenerujących, odżywczych i nawadniających.
pixel