Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Jak sobie radzić z odciskami i zrogowaceniami?

2022-12-07
Jak sobie radzić z odciskami i zrogowaceniami?

Gładkie, piękne stopy są pragnieniem każdej kobiety. Chcąc osiągnąć taki efekt i go utrzymać, wbrew pozorom nie musisz prowadzić intensywnych zabiegów podologicznych w gabinetach specjalistów. Możesz sama poradzić sobie z drobnymi odciskami i zrogowaceniami, stosując odpowiednią pielęgnację. Jak to zrobić?

 

 

Złuszczanie martwego naskórka – zrób to najłatwiej, jak to możliwe!

Zrogowacenia i odciski są nie tylko nieestetyczne, ale czasem nawet bolesne. Ich obecność na skórze stóp jest niepożądana. Jak się jednak ich pozbyć? Możesz spróbować domowych sposobów zmiękczania skóry w wodzie z mydłem i ścierania ich pumeksem. Znacznie skuteczniejszy i przyjemniejszy sposób to zabieg z użyciem skarpetek złuszczających. Są to gotowe skarpetki, nasączone płynem z kwasem mlekowym oraz glikolowym o wysokich stężeniach. Umożliwiają one łatwe usunięcie martwego naskórka, a dzięki obecności ekstraktów roślinnych przyspieszają regenerację skóry. Dzięki temu pozbędziesz się martwego naskórka, zyskując gładkie stopy.

Miękka i nawilżona – taka musi być skóra stóp

Codzienne zmiękczenie i nawilżenie stóp jest konieczne dla utrwalenia efektu gładkości. Skarpetki złuszczające zawierają co prawda glicerynę i ekstrakt z owocu awokado, które zmiękczają skórę, ale trzeba pamiętać, że jest ona codziennie narażona na przesuszenie, dlatego warto stosować kremy i maski do stóp. Uzupełniają one codzienne deficyty nawodnienia. Niektóre z nich zawierają także składniki złuszczające, jak mocznik. Jego działanie sprawia, że skóra jest na bieżąco delikatnie złuszczana, co zapobiega powstawaniu zrogowaceń oraz odcisków. To niezwykle ważne, bez względu na porę roku. Dzięki temu zawsze będziesz miała gładkie stopy. To prosty i skuteczny sposób na ich pielęgnację.

Nigdy więcej odcisków i zrogowaceń!

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I tak jest też w przypadku odcisków i zrogowaceń. Ich powstawaniu sprzyja noszenie niewygodnego, ciasnego obuwia, w tym także butów na obcasie. Czynnikiem zwiększającym ryzyko powstania odcisków jest także noszenie za dużego obuwia oraz praca stojąca, a także otyłość i zaniedbywanie zabiegów pielęgnacyjnych. Regularne złuszczanie martwego naskórka oraz noszenie wygodnego obuwia zmniejsza ryzyko powstawania odcisków, dlatego warto dbać o kondycję skóry stóp dla ich pięknego wyglądu i własnego komfortu.

Dzięki nowoczesnym kosmetykom, których działanie oparte jest na naturalnych kwasach oraz ekstraktach, pielęgnacja stóp, usuwanie odcisków i zapobieganie im jest jeszcze łatwiejsze. Sprawdź sama, jak piękne mogą być Twoje stopy!

Polecane

Perfecta Pharmacy – Skarpetki złuszczające

Perfecta Pharmacy – Skarpetki złuszczające

19,90 zł brutto
1 990,00 zł / 100ml brutto
pixel