Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Oczyszczanie i demakijaż krok po kroku

2022-12-07
Oczyszczanie i demakijaż krok po kroku

Demakijaż i oczyszczanie to fundamenty pielęgnacji skóry. Bez ich regularnego wykonywania inne zabiegi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Oczyszczanie powinno być przeprowadzane dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Czy wiesz, jak prawidłowo usuwać makijaż i oczyszczać skórę? Oto przewodnik, w którym krok po kroku dowiesz się, jak to zrobić.
 

Dlaczego oczyszczanie i demakijaż są tak ważne?

Skóra każdego dnia jest eksponowana na działanie czynników, wpływających obciążająco na jej kondycję. Chodzi o działanie pogody i otoczenia, w tym zanieczyszczenia powietrza. Nie bez znaczenia pozostaje także makijaż. Chociaż coraz częściej produkty do makijażu działają pielęgnacyjnie, wiele z nich może nadal obciążać skórę. Codzienny wieczorny demakijaż oraz oczyszczanie umożliwiają uwolnienie skóry od warstwy zanieczyszczeń i wniknięcie w jej głąb składników odżywczych i nawilżających, niezbędnych w nocnej regeneracji. Oczyszczanie poranne umożliwia przygotowanie skóry na całodzienne wyzwania, dzięki usunięciu sebum, kurzu czy innych zanieczyszczeń. 

Oczyszczanie i demakijaż – przewodnik Perfecta

Demakijaż i oczyszczanie można przeprowadzać z użyciem różnego rodzaju kosmetyków. Dobierz je do potrzeb skóry, ale także swoich upodobań w tym zakresie. Jak przeprowadzić skuteczny demakijaż i oczyszczanie?

  • Krok 1 – usunięcie makijażu
    Do demakijażu możesz użyć wody micelarnej lub dwufazowego płynu oczyszczającego. Woda micelarna ma tę zaletę, że nie wymaga pocierania skóry. Dzięki właściwościom miceli zanieczyszczenia są przyciągane i zatrzymywane na płatku kosmetycznym, którym wystarczy przetrzeć skórę. Płyn dwufazowy zawiera delikatnie i skutecznie działające oleje, które usuwają nawet makijaż wodoodporny. Jednocześnie nie podrażnia on skóry – tu także nie trzeba intensywnie jej pocierać.

  • Krok 2 – mycie twarzy
    Po wykonaniu demakijażu sięgnij po kosmetyk, który użyjesz wraz z wodą do ostatecznego, dokładnego oczyszczania. Może być to pianka, żel czy pasta glinkowa. Najważniejsze, by kosmetyk ten odpowiadał potrzebom skóry. Może mieć właściwości nawilżające, łagodzące, a nawet złuszczające. Nanieś produkt na skórę, wmasowując go, a następnie dokładnie opłucz twarz letnią wodą. Tak przygotowana skóra jest gotowa na dalsze etapy pielęgnacji.

Wybierając produkty do demakijażu i oczyszczania twarzy, zwróć uwagę na to, do jakiego rodzaju skóry są przeznaczone i jak na nią oddziałują. Kosmetyki Perfecta już na etapie oczyszczania działają nawilżająco, odżywiająco, ale także odblokowują i oczyszczają pory,  jednocześnie nie  drażniąc skóry. Dzięki temu oczyszczanie w dwóch prostych krokach sprawi, że stanie się ona gładka i piękna – gotowa na dalszą pielęgnację.

Polecane

pixel