Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Przegląd kremów 50+ Perfecta

2022-12-07
Przegląd kremów 50+ Perfecta

Krem do twarzy po 50 roku życia musi mieć właściwości nie tylko wspomagające naturalną regenerację skóry, ale także funkcje naprawcze, by spłycać widoczne zmarszczki i spowalniać procesy starzeniowe. Jaki krem do twarzy wybrać po pięćdziesiątce? Przede wszystkim pasujący do potrzeb skóry.

 

 

Sięgnij po kremy z witaminami

Skóra dojrzała wymaga wspomagania jej funkcjonowania, poprzez dostarczenie jej intensywnego nawodnienia, odżywienia oraz impulsu do regeneracji. Witaminy są składnikami, które znakomicie się do tego nadają. Jakich witamin szukać w kremach? Jedną z nich jest witamina C, którą znajdziesz w kremie Perfecta Fenomen C. Zawiera on aż cztery formy witaminy C, działając nawilżająco, liftingująco, rozjaśniająco i przeciwstarzeniowo. Obecność witaminy C sprawia, że poprawia się synteza kolagenu i kwasu hialuronowego, co ma działanie ujędrniające i przeciwstarzeniowe.

Inną, cenioną w kuracjach przeciwstarzeniowych, jest witamina B3, nazywana niacynamidem. To substancja o zróżnicowanym wpływie na skórę. Skutecznie spłyca zmarszczki, ogranicza przeznaskórkową utratę wody, a także wspomaga utrzymanie odpowiedniego mikrobiomu skóry. Znajdziesz ją w kremie Perfecta B3 Forte, który zawiera aż 5% stężenie niacynamidu. Sięgaj po kremy z witaminami, by skutecznie odżywić swoją skórę. 

A może krem z ceramidami?

Jedną z przyczyn powstawania zmarszczek jest utrata nawilżenia skóry. Nawet jeśli stosujesz krem nawilżający, jego moc działania w ciągu dnia może być niewystarczająca, biorąc pod uwagę wpływ czynników wysuszających na skórę, z jakimi masz do czynienia na co dzień. Ochroną przed utratą nawilżenia jest warstwa lipidowa, która naturalnie występuje na skórze. Niestety nie zawsze jest ona wystarczająca, a ponadto często ulega uszkodzeniu. Ceramidy są właśnie po to, by ją odbudować i zastąpić. Zatrzymują wodę w głębi skóry i chronią cerę przed niekorzystnym działaniem otoczenia. Dodatkowo kremy z ceramidami zawierają inne składniki przeciwstarzeniowe. Przykładem takiego, kompleksowo działającego produktu jest krem Perfecta Peptydy i Ceramidy. Tu ceramidy zostały uzupełnione o napinające i ujędrniające działanie peptydów, dzięki wsparciu produkcji naturalnego kolagenu oraz kwasu hialuronowego.

Intensywna regeneracja dzięki naturalnemu retinolowi

Retinol to składnik, który znany jest ze swoich właściwości przeciwstarzeniowych. Może jednak działać podrażniająco na skórę, dlatego warto go zastąpić jego naturalnym odpowiednikiem – bakuchiolem. Ma on wszystkie zalety retinolu, bez jego wad. Doskonale nawilża i regeneruje skórę, a dzięki swojej łagodności nadaje się także jako krem liftingujący do skóry wrażliwej i problematycznej. W Perfecta znajdziesz ten składnik w kremie Bio Retinol BakuchiolWybierz swój krem do twarzy, który będzie zaspokajał potrzeby Twojej skóry i doskonale wpływał na jej regenerację, spłycając zmarszczki i wygładzając skórę, a także opóźniając powstawanie kolejnych oznak jej starzenia.

Polecane

pixel