Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

To nie wszystko jedno, jakiego żelu pod prysznic używasz! Czym kierować się przy jego wyborze?

2023-09-13
To nie wszystko jedno, jakiego żelu pod prysznic używasz! Czym kierować się przy jego wyborze?

Żel pod prysznic – nie tylko oczyszczanie

Mycie skóry z zanieczyszczeń to podstawowe zadanie żelu pod prysznic, ale nie jedyne. Najlepsze żele w swoim składzie zawierają substancje kondycjonujące skórę. Są to przede wszystkim składniki nawilżające, kojące, normalizujące, ale także odżywiające. Wiele zależy od rodzaju żelu i jego działania. Warto więc uważniej przyjrzeć się składowi i dodatkowemu wpływowi tego kosmetyku, by dopasować go do potrzeb swojej skóry i zapewnić jej pielęgnację już na etapie oczyszczania. Dzięki temu można zmaksymalizować korzyści, których efektem jest piękny wygląd skóry.
Czym charakteryzuje się dobry żel pod prysznic?

Wybierając żel pod prysznic, warto zwrócić uwagę na jego działanie i skład. Najlepsze kosmetyki tego typu zawierają składniki pochodzenia naturalnego o działaniu pielęgnującym. Są to ekstrakty roślinne, ale także oleje, pełne witamin i właściwości pielęgnacyjnych. Działają one nawilżająco na skórę, ale także koją ją i łagodzą podrażnienia. Wpływają na poprawę działania warstwy lipidowej, chroniąc skórę przed przesuszeniem. Neutralizują potencjalne działanie podrażniające składników oczyszczających, przywracając skórze balans. Dzięki nim skóra nie jest po myciu przesuszona i rozdrażniona, ale świetnie przygotowana na dalsze zabiegi pielęgnacyjne, na przykład na aplikację odżywczego, nawilżającego balsamu. 

Niebanalne żele o ciekawych formułach

Warto przekształcić swój codzienny prysznic w przyjemność z kosmetykami o wyszukanych składach i formulacjach. Taką możliwość daje seria Perfecta Bubble Tea. To kosmetyki inspirowane popularną herbatą bąbelkową, którą tworzy się na bazie różnego rodzaju herbat oraz kulek tapioki. W kosmetykach Perfecta także znajdziesz herbatę, której dobroczynny wpływ na skórę jest znany z właściwości antyoksydacyjnych, działając ochronnie i pielęgnująco. W żelach tej serii znajdziesz zarówno zieloną herbatę, jak i kombuchę, bogatą w witaminy. Kulki tapioki zastąpione są witaminowymi hydrożelowymi kulkami, które rozpuszczają się na skórze. W serii Bubble Tea są aż 3 żele do wyboru:
Exotic Fruits + Czarna Herbata – z kombuchą i wyciągiem z jagód goji – niesamowicie odżywczy i doskonale rewitalizujący;
Coconut + Zielona Herbata – z olejem kokosowym i ekstraktem z zielonej herbaty – działa wygładzająco i ochronnie na skórę, zapewniając odpowiednie nawilżenie;
Passionfruit + Zielona Herbata – z ekstraktem z cytrusów i zielonej herbaty – działa energetyzująco i orzeźwiająco. Zawiera naturalne kwasy owocowe AHA. Regeneruje i nawilża skórę.Wszystkie pięknie pachną i cudownie oczyszczają skórę, pielęgnując ją jednocześnie. Ich ciekawe formulacje i inspiracja herbatą bąbelkową sprawiają, że każde oczyszczanie skóry jest wyjątkową przyjemnością. To przyjemność dla ciała i duszy.

Jak stworzyć rytuał w stylu SPA z żelem pod prysznic?

Warto zmienić zwykłe mycie ciała w pielęgnująco-odświeżający rytuał, pełen przyjemności i relaksu. Wystarczy, że każdy prysznic czy kąpiel zamienisz w przyjemny zabieg niczym w salonach SPA. Nie trzeba wiele! Wystarczy kojąca muzyka lub dźwięki natury, świeczki – może być także świeca aromaterapeutyczna, przygaszone światło i dobry żel pod prysznic, zapewniający skórze oczyszczenie i pielęgnację. Zacznij właśnie od żelu, którym oczyścisz skórę. Możesz też wykorzystać peelingi 1-3 razy w tygodniu i po umyciu, dodatkowo złuszczyć skórę. Następnie uzupełnij niedobory skóry balsamem. W serii Bubble Tea znajdziesz balsamy, stanowiące całościowe uzupełnienie pielęgnacji. W połączeniu z żelami zapewnią skórze komfort w postaci nawilżenia i odżywienia. To także relaks dla duszy, dający przyjemne odprężenie każdego dnia!

Aromaterapeutyczna moc działania żelu pod prysznic

Najlepsze żele pod prysznic mają moc działania aromaterapeutycznego. Co to oznacza? Ich piękny zapach ma wpływ na samopoczucie. Już od wieków ceni się wpływ aromatów na kondycję psychiczną i fizyczną ciała. W żelach pod prysznic obecność pięknie pachnących składników, ułożonych w spektakularne kompozycje, oddziałuje na wiele sposobów. Cytrusy doskonale energetyzują i przywracają witalność. Zapewniają powrót sił. Zapach może także koić i łagodzić, niwelując stres i napięcie. Ten sensualny wpływ aromatów działa odprężająco, sprawiając, że każde oczyszczanie ciała zamienia zwykły prysznic w kojący rytuał, który jest jednym z przyjemnych momentów każdego dnia. Wybierając żel pod prysznic, warto więc zwrócić uwagę także na jego zapach, by był on nie tylko przyjemny, ale oddziaływał w oczekiwany sposób – kojąc, łagodząc czy dodając energii.

Jakich kosmetyków do mycia unikać?

Wybierając żel pod prysznic czy mydło, warto wiedzieć, że nie ma sensu stosować kosmetyków zbyt intensywnie oczyszczających. Sięganie po mydła antybakteryjne bez specjalnych wskazań może uczynić więcej szkody niż pożytku. Podobnie jest z żelami, zawierającymi silnie działające detergenty, mające oczyścić skórę. Tak działające kosmetyki zwykle mają potencjał wysuszający, co jest destrukcyjne dla skóry. Jeśli nie uzupełni się tego utraconego nawilżenia, kondycja skóry będzie się pogarszała. Co więcej, uszkadzają one naturalny mikrobiom skóry, a więc dobre bakterie, które wspomagają działanie ochronne skóry. Dobry żel pod prysznic ma nie tylko oczyszczać skórę, ale także dbać o jej dobrą kondycję, dlatego równowaga pomiędzy oczyszczeniem i pielęgnacją powinna być zachowana.Dobry żel pod prysznic działa na wiele sposobów, nie tylko myjąc skórę. Warto więc wybrać kosmetyk, który pielęgnuje ciało i jednocześnie zapewnia przyjemność stosowania.

Polecane

pixel