Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Zmarszczki mimiczne - wszystko, co warto o nich wiedzieć

2022-12-11
Zmarszczki mimiczne - wszystko, co warto o nich wiedzieć

Pojawienie się zmarszczek to naturalna kolej rzeczy i nieodłączna konsekwencja procesu starzenia się skóry. Warto jednak wykonywać zabiegi, które znacząco opóźniają ich powstawanie oraz spłycają te już istniejące. Na szczęście mamy do dyspozycji nowoczesne produkty takie jak Perfecta Eye or Smile Line Patch, czyli żelowe płatki wygładzające głębokie linie mimiczne.

 

Przyczyny powstawania zmarszczek mimicznych

Powstawanie zmarszczek i linii na skórze to bardzo złożony proces mający wiele różnych przyczyn. Jedną z nich jest oczywiście starzenie się i związane z tym, naturalne zmiany w strukturze naszej cery. Z wiekiem staje się ona coraz cieńsza i mniej elastyczna oraz bardziej podatna na działanie grawitacji. Gruczoły potowe i łojowe są coraz mniej aktywne, co skutkuje większą tendencją do utraty wody, przesuszenia oraz podrażnień. Oprócz tego znaczenie mają czynniki egzogenne, czyli zewnętrzne, związane ze stylem życia, takie jak sposób odżywiania, używki, ilość oraz jakość snu, ekspozycja na promieniowanie UV oraz codzienna pielęgnacja.

Wbrew pozorom nie wszystkie zmarszczki są takie same. Obok zmarszczek grawitacyjnych, sennych czy posłonecznych bardzo często mamy do czynienia z liniami mimicznymi. Pojawiają się one najwcześniej, bo już ok. 25. roku życia i mają związek z napinaniem oraz rozluźnianiem mięśni twarzy podczas mówienia oraz tworzenia wyrazów mimicznych. Najczęściej są widoczne na czole, wokół ust oraz oczu.

Jak zapobiegać zmarszczkom?

Tendencja do powstawania zmarszczek mimicznych jest do pewnego stopnia wrodzona: wpływają na nią uwarunkowania genetyczne, grubość i rodzaj skóry (skóra sucha jest bardziej podatna na oznaki starzenia się niż tłusta czy trądzikowa) oraz mimika. Jednak istnieje kilka rzeczy, które warto zrobić, by jak najdłużej cieszyć się młodzieńczą, promienną cerą. Przede wszystkim należy zadbać o prawidłową dietę pełną warzyw i owoców, picie dużej ilości wody oraz odstawienie alkoholu i papierosów. Bardzo dobrym pomysłem jest zamienienie poduszki na jedwabną lub satynową i pilnowanie, by nie spać ciągle na tym samym boku. Bardzo pomocne jest też regularne, sumienne wykonywanie odpowiednich zabiegów kosmetycznych. Najlepiej sprawdza się tzw. pielęgnacja azjatycka, oparta na kilku istotnych etapach: dokładnym demakijażu, oczyszczaniu, tonizowaniu, odżywianiu i nawilżaniu.

Najlepsze kosmetyki na zmarszczki mimiczne

Aby zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych i zmniejszać widoczność tych już istniejących, warto działać wielotorowo. Składników antyoksydacyjnych i nawilżających można szukać nie tylko w kremach, ale również w produktach oczyszczających, takich jak Perfecta Bio Retinol Bakuchiol – Kojący płyn micelarny 100% bio retinolem, betainą i gliceryną. Po zmyciu makijażu i umyciu twarzy warto nałożyć na nią skoncentrowane serum, ampułkę lub esencję przeciwzmarszczkową. Godnymi polecenia produktami z tej kategorii są np. Perfecta Me & My – BIO Vitamin C Bomb Serum ,,New Skin” na dzień i na noc czy Perfecta Organic Nature – Serum-kuracja przeciwzmarszczkowa na dzień i na noc. Natomiast jeżeli profilaktyka okaże się niewystarczająca, a my dostrzeżemy na naszej twarzy głębokie zmarszczki mimiczne, możemy znacząco zmniejszyć ich widoczność, stosując Perfecta Eye or Smile Line Patch – żelowe płatki pod oczy lub na linie mimiczne nasączone silnie skoncentrowaną esencją na bazie 70% naturalnych olejów. Płatki odbudowują ochronny film, zapobiegając utracie wilgoci z naskórka, ujędrniają, wygładzają oraz odbudowują skórę. Co ciekawe, można je stosować nie tylko pod oczy, ale również na dowolne inne obszary dotknięte głębokimi bruzdami mimicznymi, np. w okolicach ust.

Polecane

pixel