Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Elektrolity na twarz? To możliwe! Odśwież swoją cerę!

2023-07-07
Elektrolity na twarz? To możliwe! Odśwież swoją cerę!

Czego potrzebuje skóra?

Skóry różnego rodzaju mają odmienne potrzeby. Skóra sucha i odwodniona potrzebuje przede wszystkim intensywnego nawilżenia i ukojenia. Skóra dojrzała – składników regeneracyjnych. Skóra tłusta i mieszana wymaga balansu i normalizacji w wydzielaniu sebum. Skóra wrażliwa – złagodzenia. Są jednak składniki, których potrzebuje każda skóra bez względu na rodzaj czy wiek. Chodzi o substancje nawilżające oraz odżywiające. To właśnie ich obecność poprawia jej funkcjonowanie. Wspiera jej naturalne działanie i ogranicza niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych. Regularnie dostarczane składniki nawilżające i odżywiające sprawiają, że skóra może się efektywnie odbudowywać, co chroni ją przed skutkami działania słońca, wiatru, suchego powietrza czy zanieczyszczeń, a nawet czynników, związanych z nieubłaganie płynącym czasem. Oczywiście nauka nie zna jeszcze sposobu, by zatrzymać procesy starzenia się skóry, ale można na cerę skutecznie oddziaływać tak, by je spowolnić. Nawilżenie i odżywienie są tym, co zdecydowanie wspomaga te procesy.Dlaczego w ogóle skóra potrzebuje wsparcia?

Można się zastanawiać, czy skoro skóra jest narządem ochronnym, to sama nie może się skutecznie regenerować? Sęk w tym, że może i to robi, jednak dostarczając jej składników nawilżających i odżywiających, wspieramy ten proces. Oczywiście poradzi sobie i bez nich. Jednak celem pielęgnacji jest osiągnięcie jak najpiękniejszego wyglądu cery – jej miękkości, gładkości, promiennego blasku. Dostarczając jej składników wspierających, działamy tak, by uzyskać jak najlepszą kondycję skóry, co będzie skutkowało jej świetnym wyglądem i młodzieńczą świeżością przez dłuższy czas. Bez tego wsparcia wyglądałaby ona starzej znacznie szybciej. Pojawiłaby się wiotkość, zmarszczki, szarość i utrata młodzieńczego kolorytu. Warto zatem wspierać procesy naprawcze skóry.

Nawilżenie i odżywienie – fundament pielęgnacji skóry każdego typu

Wspomniane już nawilżenie i odżywienie są bardzo ważne dla skóry – to już wiemy, ale dlaczego? Składniki nawilżające i odżywiające są niczym pożywienie dla skóry. Dzięki ich działaniu może się ona skuteczniej regenerować. Wspomagane są procesy odbudowy włókien kolagenowych, odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry. Dzięki temu zmarszczki pojawiają się później. Skóra jest gładka i świeża. Obecność składników odżywiający poprawia działanie wielu procesów regeneracyjnych. Jest więc to doskonały sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Elektrolity – jak działają i jaki mają wpływ na skórę?

Jakie składniki odżywcze można znaleźć w kosmetykach? Są to między innymi elektrolity, takie jak magnez, cynk i miedź. Składniki te doskonale wpływają na wsparcie naturalnych procesów zachodzących w skórze. Wzmacniają skórę i umożliwiają jej skuteczniejszą regenerację i samodzielną naprawę. Ich działanie jest ważnym wsparciem w uzyskaniu młodzieńczego, świeżego wyglądu. Elektrolity wspierają wygładzenie skóry i dodają jej witalności. Warto więc sięgać po kosmetyki, które je zawierają, by zapewnić skórze piękny wygląd na długi czas.

W jakich kosmetykach znaleźć elektrolity?

Elektrolity, jako składniki pielęgnujące skórę, obecne są zwykle w kosmetykach do codziennej dbałości o jej kondycję. Zwykle znajdziemy je w kremach i serum, które wspierają naturalne procesy naprawcze skóry. Są one oczywiście jednym z ważnych składników takich produktów, uzupełnione innymi substancjami nawilżającymi i odżywczymi. Dzięki temu skutecznie wpływają na skórę na wiele sposobów. Co ważne, elektrolity w kosmetykach można stosować w codziennej pielęgnacji. Warto to robić, by dostarczać skórze optymalnej ilości składników odżywczych i wspierać jej regenerację. Kremy i serum są kosmetykami, które świetnie spełniają tę funkcję. Zwykle stosuje się je dwa razy dziennie – rano i wieczorem, by zapewnić skórze rano odżywienie na cały dzień i chronić ją przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Aplikacja wieczorem umożliwia wspomaganie nocnych procesów regeneracyjnych i wykorzystanie ich do jeszcze skuteczniejszego odżywienia.

Kiedy warto sięgnąć po produkty z elektrolitami?

Elektrolity są składnikami, które są świetne w pielęgnacji w każdym wieku. Zarówno skóra młoda, jak i dojrzała świetnie reaguje na ich działanie. Elektrolity uzupełniają niedobory, jakie może mieć skóra w każdym wieku, wspierając jej naturalną odbudowę. Wspomagają też procesy regeneracyjne, co jest ważne zwłaszcza przy skórze dojrzałej. Dzięki temu możemy zapewnić sobie piękniejszy wygląd na dłużej, poprzez uzyskanie gładkiej, miękkiej, sprężystej skóry, a także spłycenie zmarszczek i odzyskanie naturalnego, młodzieńczego blasku.

Elektrolity w kosmetykach Perfecta

W kosmetykach Perfecta elektrolity znajdziesz w produktach z linii Hyaluron Ice, które przeznaczone są do skóry wymagającej nawilżenia i regeneracji. To kosmetyki inspirowane jednym z cenionych zabiegów medycyny estetycznej – krioterapią. Ich chłodzące działanie zapewnia skórze ukojenie i złagodzenie. Wspiera także niwelowanie opuchlizny i  widocznych obrzęków. W recepturze tych kosmetyków znajduje się także wielopostaciowy kwas hialuronowy, który wnika w głębsze warstwy skóry, przyciągając tam wodę, a także wypełniając skórę i spłycając drobne zmarszczki. Obecność odżywczych elektrolitów sprawia, że skóra nie tylko jest natychmiast nawilżona i odświeżona, ale także wspierana w procesach regeneracyjnych. W linii Hyaluron Ice znajdziesz cztery kosmetyki, wśród nich krem-serum do twarzy oraz krem-żel do twarzy. Wszystkie zapewniają wygładzenie i odbudowę skóry. W efekcie jest ona promiennie świeża. Włącz elektrolity do swojej pielęgnacji i poczuj ich odżywiającą moc na własnej skórze!

Polecane

pixel