Żele do mycia twarzy
Prawidłowa pielęgnacja twarzy to przede wszystkim jej odpowiednia higiena. Dzisiaj półki sklepowe praktycznie uginają się pod ciężarem najróżniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych, dlatego jeszcze większą uwagę warto zwracać na świadomą pielęgnację. Wybierając produkty najlepiej dostosowane do potrzeb naszej cery, zapewnimy jej najlepsze warunki do regeneracji. Jakie produkty do oczyszczania warto wybrać? Doskonale sprawdzą się tu dobrze nam znane żele oczyszczające.
Idealny żel do mycia twarzy
Jak znaleźć najlepszy dla siebie żel do mycia twarzy? Wybór jest spory. Do dyspozycji mamy bowiem żele oczyszczające bez żadnych drobinek, takie z drobinkami peelingującymi, pasty głęboko oczyszczające, żele o kremowej formule. Po jaki z tych produktów warto sięgnąć?
> Cera delikatna, wrażliwa, naczynkowa: właścicielki skóry delikatnej, suchej, odwodnionej lub naczynkowej, powinny unikać kosmetyków do mycia twarzy z drobinkami peelingującymi - mogłyby one podrażnić i tak już wrażliwą skórę i prowadzić do wystąpienia zaczerwienień. Dobrze
> Cera tłusta: w pielęgnacji cery tłustej dobrze sprawdzą się żele oczyszczające z drobinkami, żele kremowe i micelarne. Pomogą usunąć nadmiar sebum, odblokują pory i pozostawią skórę dokładnie oczyszczoną i świeżą. W przypadku cery tłustej warto jest, od czasu do czasu sięgnąć po głęboko oczyszczające pasty myjące, które zapewnią jeszcze lepszy efekt dogłębnego oczyszczenia. Takie produkty warto stosować przede wszystkim wieczorem, by zwiększyć wchłanialność składników odżywczych zawartych w kremie.
> Cera normalna: posiadaczki cery normalnej mogą bez obaw sięgać po kosmetyki do mycia twarzy różnego typu. Warto wypróbować kilka rodzajów żeli do mycia twarzy, by znaleźć swój ulubiony typ.
Jak działa żel do mycia twarzy?
Kosmetyki do mycia twarzy są jednymi z najważniejszych produktów w naszej łazience. Stanowią podstawę porannej i wieczornej pielęgnacji - bez nich nawet doskonały krem nie będzie w stanie poprawić wyglądu naszej cery. Dlaczego? Żele do mycia twarzy usuwają ze skóry resztki produktów kosmetycznych - kremu UV, czy kosmetyków kolorowych, usuwają także nagromadzone na skórze zanieczyszczenia, kurz, pot i nadmiar sebum. Dopiero tak umyta twarz przygotowana jest do dalszej pielęgnacji. Prawidłowe mycie twarzy nie tylko zapobiega blokowaniu porów (co szybko prowadzi do pojawiania się zaskórników), lecz także przygotowuje skórę do kolejnych kroków pielęgnacyjnych i zwiększa wchłanianie się składników odżywczych. Dobrze oczyszczona cera odpłaci się nam pięknym i efektownym wyglądem.
Piękna oczyszczona skóra
Oczyszczona skóra wygląda młodziej i piękniej. Dlaczego jednak to właśnie oczyszczanie uważamy za podstawowy etap pielęgnacji skóry? Niedokładne mycie twarzy lub całkowite pominięcie tego etapu może prowadzić do:powstawania zaskórników i stanów zapalnych,pojawienia się pojedynczych wyprysków lub nawet trądziku,szybszego starzenia się skóry,utraty blasku,utraty elastyczności. By temu zapobiec, należy przyłożyć szczególną uwagę do prawidłowego mycia twarzy dwa razy dziennie. Warto przy tym pamiętać, że mycie skóry rano i wieczorem w zupełności wystarczy. Częstsze oczyszczanie może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego i prowadzić do powstawania przesuszeń.
Oczyszczanie dwustopniowe
Coraz większą popularnością cieszy się w ostatnich sezonach metoda dwustopniowego oczyszczania twarzy. Na czym ona polega? Pierwszym krokiem jest użycie olejku myjącego do twarzy, który nie tylko pomoże wykonać demakijaż, ale też skutecznie usunie ze skóry krem UV. Co ważne - olejek nanosimy na zwilżone dłonie i masujemy nim skórę twarzy. Nie używamy wacików, które mogą podrażniać skórę wrażliwą. Kolejnym krokiem - po zmyciu olejku jest umycie skóry przy użyciu innego produktu myjącego - pianki, specjalnej emulsji, bądź żelu oczyszczającego. Pozwoli to cieszyć się dogłębnie oczyszczoną cerą. Oczyszczanie dwuetapowe należy wykonywać wieczorem, rano zaś można sięgnąć po delikatne kosmetyki do mycia twarzy - żel lub piankę.