Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową Beauty Routine

Pielęgnacja skóry w czasie menopauzy

2023-07-18
Pielęgnacja skóry w czasie menopauzy

Jaki wpływ ma menopauza na skórę?

W okresie menopauzy skóra bez odpowiedniego wsparcia zaczyna się szybko starzeć. Zmiany hormonalne, a w szczególności zmniejszona produkcja estrogenu, sprawiają, że skóra staje się wiotka, pozbawiona jędrności. Zmniejsza się jej zdolność do skutecznej i szybkiej regeneracji. W wyniku tych procesów pojawiają się zmarszczki. Skóra staje się cieńsza i bardziej podatna na uszkodzenie. Wygląda starzej. Zmian tych oczywiście nie da się zatrzymać, ale dzięki dobrej pielęgnacji można je opóźnić i przeciwdziałać intensywności efektów, jakie powodują. Dobre kosmetyki o odpowiednich składach, przeznaczone do skóry dojrzałej, to sposób na zachowanie młodzieńczego wyglądu na dłużej.

Fitohormony – remedium na zmniejszoną produkcję estrogenu!

Badania pokazały, że roślinne estrogeny są skutecznym sposobem na zastąpienie naturalnych estrogenów, których poziom spada w czasie menopauzy. Tę wiedzę wykorzystano w kosmetykach linii Perfecta Menoclinic. W składzie kosmetyków są fitosterole, pochodzące z ekstraktu z czerwonej koniczyny, które skutecznie wzmacniają elastyczność i jędrność skóry. Pobudzają do zwiększonej regeneracji i odbudowy włókien kolagenowych. Działają antyoksydacyjnie, opóźniając naturalne procesy starzenia. To sprawia, że skóra się wolniej starzeje i staje się gładsza.

Nawilżenie – podstawa w pielęgnacji dojrzałej skóry

Bez względu na wiek skóry, nawilżenie jest fundamentem jej dobrostanu. W przypadku skóry dojrzałej jest to jeszcze bardziej istotne, gdyż jej zdolność do samodzielnej regeneracji, a także zatrzymania wody się zmniejsza. Obecność kwasu hialuronowegokosmetykach do twarzy przeznaczonych dla kobiet w okresie menopauzy, zmniejsza ryzyko przesuszenia skóry, co ogranicza powstawanie zmarszczek i utratę naturalnej jędrności. Dodatkowo w kosmetykach Perfecta Menoclinic znajduje się kwas ferulowy, który zmniejsza przebarwienia skórne, pojawiające się na skórze dojrzałej. Odżywczy olej z kamelii nie tylko wspomaga regenerację skóry, ale także wpływa na zwiększenie skuteczności działania warstwy hydrolipidowej, ograniczającej przeznaskórkową migrację wody.

Regularność – oto tajemnica skuteczności

Zmiany okresu menopauzy mocno wpływają na kondycję skóry, dlatego w tym czasie warto szczególnie pamiętać o pielęgnacji i wykonywać ją regularnie – codziennie rano i wieczorem. Tylko taka systematyczność zapewni skórze korzyści z dobroczynnego działania składników nawilżających, regenerujących i odżywiających. Sporadyczne zrywy pielęgnacyjne przynoszą korzyść, ale na krótko. Wytrwałe, ciągłe oddziaływanie na skórę zapewnia jej efekt gładkości i jędrności na długi czas, opóźniając powstawanie zmarszczek. Pielęgnacja skóry w czasie menopauzy nie musi być trudna i męcząca. Z wykorzystaniem odpowiednich kosmetyków np. kremu do twarzykremu pod oczy i serum, ogranicza się do codziennej dbałości o skórę, na którą przeznaczysz kilkanaście minut.

Polecane

pixel